بازرسی گریتینگ

قطعات تولیدی در صنعت را همچون سایر محصولات طبق استانداردهای بین المللی، نقشه‌های طراح و نظر شرکت مشاور مورد کنترل کیفیت قرار گرفته و در هنگام تحویل به کارفرما بازرسی خواهند شد.

در مورد گریتینگ هم استانداردهای مختلفی تعریف شده است. متداول‌ترین استاندارد گریتینگ ANSI MBG 531-532-533 بوده که هر یک از این سه مورد، کاربرد خاص خود را دارند. MBG 531 برای گریتینگ‌های سبک، MBG 532 برای گریتینگ‌های سنگین و MBG 533 مربوط به جوشکاری گریتینگ هستند. بحث پوشش گالوانیزه گرم گریتینگ نیز با توجه به استاندارد بین المللی ASTM A123 انجام و بازدید خواهد شد.

ابعاد چشمه گریتینگ

اولین مرحله در کنترل گریتینگ تولیدی مربوط به قبل از گالوانیزه است. از جمله مواردی که مورد بازرسی قرار می‌گیرد، ابعاد گریتینگ تولیدی، میزان دویدگی آن، مشخصات فنی گریتینگ، ضخامت و ارتفاع تسمه کاربردی، چشمه گریتینگ، میزان و دقت جوشکاری، تمیزکاری، مقدار تابیدگی در گریتینگ و شکل ظاهری آن هستند.

شرکت آژینه صنعت اراک با انجام پروسه کنترل کیفیت گریتینگ به صورت مستمر و در تمام مراحل ساخت گریتینگ از هنگام تخلیه مواد خام تا زمان بارگیری برای گالوانیزه، کیفیت بالای گریتینگ تولیدی را به شما اطمینان می‌دهد.

ضخامت گالوانیزه گریتینگ

دومین مرحله برای بازرسی گریتینگ، بعد از عملیات گالوانیزه گرم است. تاپیک‌هایی که در این مرحله بازرسی می‌شوند، زیبایی ظاهری و درخشندگی پوشش گالوانیزه، ضخامت سنجی گالوانیزه گریتینگ، تمیزکاری قطعه بعد از آبکاری و چسبندگی آن هستند. میزان ضخامت گالوانیزه در استاندارد برای ضخامت‌های مختلف در جداول مختلفی تعریف شده است. میزان ضخامت پوشش گالوانیزه گرم برای گریتینگ روتین حدود 80 تا 85 میکرون به صورت متوسط اعلام شده است، که به وسیله دستگاه الکومتر (ضخامت سنج) و روش اعلامی در استاندارد مورد آزمون قرار می‌گیرد.

تست چسبندگی گالوانیزه گریتینگ به صورت مخرب بوده و به وسیله کاتر با ایجاد خطوط شطرنجی و یا ضربدری در سطح فریم گریتینگ، مقدار چسبندگی پوشش را به فلز تست می‌کنند.

چسبندگی پوشش گریتینگ

بدیهی است تمامی روش‌ها برای انجام تست پوشش در استاندارد به صورت دقیق و کامل تعریف شده و کلیه بازرسین محترم مطابق با آن، اقدام به کنترل و بازرسی خواهند کرد.

کاتالوگ گریتینگ

کاتالوگ شرکت، تجهیزات و لیست محصولات آژینه را از لینک زیر دریافت کنید:

دانلود کنید

راههای تماس با ما

تلفن08691010110 تلفن تماس
تلفن همراه09001201810 پیام‌رسان‌ها
آدرس شرکت آژینه صنعت اراکاراک، شهرک صنعتی خیرآباد
ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید