گریتینگ دریچه، کانال و منهول

 از دیگر کاربردهای گریتینگ، پوشش سطح کانالهای فاضلاب و هدایت آب های سطحی می باشد. این نوع گریتینگ به نحوی ساخته می شود تا علاوه بر پوشش کانال و هدایت آب، مانع ورود زباله های شهری و صنعتی به داخل محفظه ی کانال شود. همچنین معمولا بسته به نیاز یا طراحی، در فواصل معین، گریتینگ دریچه به صورت لولایی یا جداشدنی، استفاده می شود تا جهت بازدید، تعمیر، برطرف کردن آب گرفتی و یا اصلاحات دیگر، این امر به سهولت انجام پذیرد.

نصب گریتینگ های درپوش، سریع و آسان بوده، هزینه های تعمیر و نگهداری پایینی دارند و عمدتاً با پوشش گالوانیزه گرم عرضه و تولید می شوند. هرچند در برخی موارد حساس مانند وجود مواد اسیدی، رطوبت بیش از استاندارد، ایجاد سطح عایق و... از گریتینگ استنلس استیل و یا گریتینگ فایبرگلاس (تولید با استفاده از مواد کامپوزیتی) استفاده می شود.

برخی کاربردهای گریتینگ کانال و دریچه جهت هدایت آبهای سطحی و فاضلاب، جهت کف پوش محوطه پارکینگ و رمپ، کانال های شهری و روستایی، پوشش جوی های آب، کانال های فاضلاب و آب رو در تونل ها، آشپزخانه های صنعتی و خانگی، رستوران ها، روف گاردن، کف شور، استخر و جکوزی، سرویس های بهداشتی، پشت بام های منازل، ادارات، و کارخانه ها، محوطه ی تراس و بالکن، کارخانه های صنعتی (صنایع غذایی، صنایع شیمیایی، صنایع دارویی) و شرکت های تأسیساتی، موتورخانه ها، تعیمرگاه، فرودگاه و... می باشند.

اما مهمترین کاربرد گریتینگ از این نوع، در شهر، استفاده برای پوشش کانال ها و جوی های آب در کناره های خیابان ها و کوچه ها توسط شهرداری ها می باشد. همچنین می توان علاوه بر گریتینگ دریچه و کانال، جهت ایجاد پل ها در ابتدای کوچه ها و معابر از گریتینگ استفاده کرد. و نیز امروزه استفاده از گریتینگ برای ساخت دریچه های منهول فاضلاب های شهری به صرفه تر بوده و ظاهر شهر از آراستگی بهره مند می شود.

مقاوت این نوع گریتینگ با پوشش گالوانیزه، در برابر خوردگی بالا بوده و بسته به نیاز جهت عبور انسان، خودرو، لیفت تراک و... طراحی و مقاوم ساخته می شوند.

گریتینگ کانال و دریچه

استاندارد گریتینگ

استاندارد طراحی، ساخت و گالوانیزه گریتینگ

دانلود کنید

راههای تماس با ما

تلفن08633554112 , فکس: 08633554093
ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید